Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


  NATO Savunma Koleji (NATO Defense College - NDC) Ziyareti

  • Milli Savunma Üniversitesi’ni temsilen Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Hava Müh. Tuğg. Ersin Göse, ATASAREN Müdürü Doç. Dr. Gültekin Yıldız ve Hava Ütğm Uçman Oktay’dan oluşan bir heyet, 9 Nisan 2018 Pazartesi günü NATO Savunma Koleji’ni (NDC) ziyaret ederek Türkiye’nin NDC kıdemli milli temsilcisi Türker Arı’nın da katılımıyla, Kolej komutanı Korg. Chris Whitecross ve yetkililerle verimli bir toplantı gerçekleştirdi.
    
  • Toplantıda, Kolej’in düzenli aralıklarla gerçekleştirdiği Kıdemli Kursu’na (Senior Course) Türk akademisyenlerin konferansçı olarak iştirakleri, NDC mezunu kursiyerlerin ATASAREN’de açılacak ve öğretim dili İngilizce olacak yeni yüksek lisans programında öğrenimlerine devam edebilmeleri, NDC ve MSÜ’nün ortak araştırma ve yayın yapması, MSÜ mensuplarının NDC’nin uzaktan öğrenme mecralarından faydalanmaları gibi başlıklarda işbirliği yapılması için mutabakata varıldı. 
    
  • Ziyaret hakkında NATO Savunma Koleji web sayfasında yer alan habere http://www.ndc.nato.int/news/news.php?icode=1154 linkinden ulaşılabilir.

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

+ 90 (212) 398 01 41

Öğrenci İşleri

+ 90 (212) 398 01 60