MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ
ANASAYFA ÜNİVERSİTEMİZ AKADEMİK KAMPÜSTE YAŞAM ÖĞRENCİ KÜTÜPHANE TANITIM TÖRENLER MSÜ'YE NASIL GİRİLİR


  Merkez Basımevi ve Yayınevi 


   Milli Savunma Üniversitesi Merkez Basımevi ve Yayınevi; Harp Akademilerindeki eğitim öğretim faaliyetlerini desteklemeye 1900’lü yılların başından itibaren Matbaa olarak başlamıştır. 1975 yılından itibaren hizmet verdiği Yeni Levent yerleşkesinde, Basımevi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.


   2016 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinin bünyesindeki Enstitü, Harp Okulu ve Meslek Yüksekokulları Milli Savunma Üniversitesi çatısı altında birleştirilmiş, bu maksatla Milli Savunma Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığına bağlı olarak Merkez Basımevi adı altında hizmet vermeye başlamıştır.


   2017 yılından itibaren Merkez Basımevi, Eğitim-Öğretimin daha akademik bir yapıya kavuşması ile birlikte Yayınevi sertifikası alarak tüm ihtiyaçları karşılayabilecek daha modern, hızlı ve işlevsel bir yapıya kavuşturulmuştur. Üniversite bünyesinde Merkez Basımevi ve Yayınevi’ne bağlı; Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu ve Hava Harp Okulu birim matbaaları ile bunların alt bağlısı Kuleli Yerleşkesi, Maltepe Yerleşkesi ve Heybeliada Yerleşkesi matbaaları bulunmaktadır.


   Merkez Basımevi ve Yayınevi; MSÜ Karargahının ihtiyaç ve istekleri ile Enstitülerin Eğitim-Öğretim için kullandıkları kitap, dergi, broşür, ders notları ve diğer isteklerinin basımı ile bunların her türlü cilt işlerini yerine getirmektedir.


  DİJİTAL BASKI

   Dijital baskı, geleneksel baskı yöntemlerine kıyasla bilgisayar ortamında hazırlanmış tasarımların daha hızlı ve çeşitli malzemeler üzerine baskı yapmaya olanak sağlayan baskı şeklidir.
   

  Renkli Dijital Baskı Makinesi

   

  Siyah Beyaz Dijital Baskı Makinesi


  CİLT KISMI

   Matbaacılık alanında, basılmış ve üretilmiş her türlü baskı işine son şeklinin verilerek birleştirilip kitap, dergi ve broşür haline getirilen bölümdür.


  Forma Kırma Katlama Makinesi


  Kapak Takma Makinesi


  Tel Dikiş Makinesi


  Kağıt Kesme Makinesi


  Yaldız Baskı Makinesi