Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


   

  Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın

  Karargâh Subaylığı Eğitimi (KARSU) Mezuniyet Töreni Mesajıdır.

  (02 MART 2018)

   

  Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kıymetli mensupları,

  Üniversitemizin değerli yöneticileri ve öğrencileri,

  Mezun olacak subaylarımızın saygıdeğer aileleri,

  Milli Savunma Üniversitemizin bu anlamlı gününde sizleri en kalbi duygularımla, saygıyla selamlıyorum.

  Karargâh Subaylığı Eğitimini başarıyla tamamlayan kıymetli siz subaylarımızı tebrik ediyor, her birinizin alınlarından öpüyor, üsteneceğiniz tüm görevlerde Rabbim’den muvaffakiyetler diliyorum.

  Eğitime dost ve kardeş ülkelerden iştirak eden misafir öğrencilerimizi de gönülden kutluyor, başarılarının devamını temenni ediyorum.

  Emekleri ve gayretleriyle sizlerin bu gurur gününe vesile olan tüm hocalarımıza, komutanlarımıza ve sizleri yetiştiren fedakâr ailelerinize ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

  Son yıllarda yaşadığımız her hadise bize ülkemizin ekonomik, diplomatik, güvenlik ve savunma noktasında güçlü olmadan ayakta kalamayacağını açıkça göstermektedir.

  Ülkelerin en önemli caydırıcı gücü iyi eğitim almış, görev bilinci yüksek, vatanına gönülden bağlı ve ileri teknolojinin imkânlarıyla desteklenmiş güçlü bir orduya sahip olmalarıdır.

  Fırat Kalkanı Harekâtı ile Zeytin Dalı Operasyonunda sergilenen üstün başarılar, hamdolsun Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her açıdan gücünün doruklarında olduğunu dost-düşman herkese ispat etmiştir.

  Karargâh Subaylığına bugün adım atan siz yeni mezunlarımızın da enerjiniz ve gayretinizle ordumuzun gücüne güç katacağına inanıyorum.

  Milletimizin Cumhurbaşkanı, devletimizin başı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin Başkomutanı olarak sizlerden tevarüs ettiğiniz değerleri, ilkeleri ve eğitim hayatınız boyunca edindiğiniz disiplini rehber edinerek görevlerinizi en iyi şekilde yapmanızı bekliyorum.

  Bu düşüncelerle size ve ailelerinize en derin sevgilerimi sunuyor;  yolunuz, bahtınız açık olsun diyorum.

   

   

    Recep Tayyip ERDOĞAN
  Cumhurbaşkanı

   

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

+ 90 (212) 398 01 41

Öğrenci İşleri

+ 90 (212) 398 01 60